Къри изпревари Уориърс над Раптърс 120-105
Global News | 2024-03-02 | 05:02:34

ТОРОНТО – Стивън Къри имаше 25 точки със седем тройки, за да поведе Голдън Стейт Уориърс над Раптърс 120-105 в петък, когато Торонто загуби звездата Скоти Барнс заради контузия .

Къри също имаше шест борби и шест асистенции, докато Голдън Стейт (32-27) спечели третата си поредна победа.

Джонатан Куминга имаше 24 точки, а Моузес Мууди добави 17 за Уориърс.

RJ Barrett от Мисисауга, Онтарио, имаше 23 точки за Торонто (22-38), с четири асистенции и три борби.

Центровете на Раптърс Якоб Поелтъл и Кели Олиник от Камлупс, Британска Колумбия, и двамата имаха дабъл-дабъл. Поелтъл имаше 10 точки и съвпадна с най-добрите за сезона 14 борби, докато Олиник имаше 16 точки и 10 борда извън пейката.

Барнс не се върна на корта след паузата с контузена лява ръка. Той имаше 10 точки и шест борби за 16 минути игра, преди вечерта му да приключи.

Разпродадената публика на Scotiabank Arena от 19 800 приветства леко, когато Къри отбеляза първата си тройка от мача около половината от играта първото тримесечие. Това беше първият му мач в Торонто от финалите на НБА през 2019 г., когато Раптърс победиха Уориърс в шест мача.

Въпреки че Торонто водеше с цели девет точки в началния период, Уориърс намалиха тази разлика, за да изостанат 31-28 до края на първото. Барет и Къри водеха всички голмайстори с по девет точки след една четвърт.

Имейлът, от който се нуждаете за водещите новини за деня от Канада и целия свят.

Къри и Куминга комбинираха шест точки в последното 1:11 на втората четвърт, докато Торонто водеше с 64-61 към паузата.

Къри проби тройка само две минути след началото на мача трета четвърт, за да изравни мача 66-66. Резервният център на Раптърс, Олиник, отвърна с върхов удар, но след това Клей Томпсън удари ъглов три с 9:02 до края в третата, първите му точки в мача, докато Голдън Стейт водеше за първи път от началната кофа на мача .

Барнс не излезе след антракта и липсата му се усещаше ясно. Голдън Стейт направи серия от 12-2 малко след като Раптърс обявиха, че звездният нападател няма да се върне в мача за преднина от 10 точки. диджей Картон за забивка от 180 градуса с 35,1 секунди до игра в третата, намалявайки преднината на Уориърс до 93-83. Къри отбеляза девет точки в третата – всички с тройки – докато Голдън Стейт надделя над домакините с 32-19 през четвъртта.

Къри пропусна първите пет минути на четвъртата, тъй като старши треньорът на Уориърс Стив Кер позволи резервната скамейка, за да запази преднината на отбора си. Къри получи още един топъл прием от феновете на Раптърс, когато се завърна на корта.

Той добави две точки за това ограничено време, докато Голдън Стейт водеше с цели 16 точки в четвъртата.

FREEMAN-LIBERTY ПРЕОБРАЗУВАН — Гардът Джейвон Фрийман-Либърти преобразува сделката си с Торонто Раптърс в стандартен договор от НБА час преди началото на играта. Той има среден рекорд за отбора от 24 точки, 6,9 борби, 4,3 асистенции, 1,5 откраднати топки и 35,5 минути с Raptors 905, филиал на G Лигата на Торонто.

СЛЕДВА – Raptors приемат Charlotte Hornets в неделя. Голдън Стейт продължава своя ход на източното крайбрежие със спиране в Бостън срещу Селтикс.

Този доклад от The Canadian Press е публикуван за първи път на 1 март 2024 г.